poznaj nas

WIARA

Wierzymy, że nic nie dzieje się z przypadku. Nawet to, że to teraz czytasz. Ktoś czuwa, troszczy się i czeka. Bo bardzo Cię kocha.

MAŁŻEŃSTWO

Powołanie, z którym idziemy przez życie. Wspólna droga, którą wybraliśmy. Codziennie uczymy się być razem, budować, iść dalej, ku GÓRZE. Czasem upadać, zawsze powstawać.

RODZINA

Nasza mała wspólnota, w której codziennie uczymy się być lepsi. Staramy się przepełniać nasze domy miłością, która nie pochodzi od nas, lecz pochodzi od Niego.

WSPÓLNOTA MAŁŻEŃSTW przy parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie

 

Jesteśmy zwykłymi ludźmi, pochodzącymi z różnych środowisk, mającymi różne doświadczenie życiowe, łączy nas jednak potrzeba szukania Boga w naszym życiu. We wspólnocie małżeństw o podobnych wartościach łatwiej nam Go znajdować. Chcemy rozwijać się duchowo, ale i podejmować trud rozwijania się w relacjach z naszymi współmałżonkami, z naszymi dziećmi, z innymi ludźmi. Zależy nam na tym, by nasze dzieci miały towarzystwo rówieśników wychowywanych w zgodzie z naszymi zasadami. Ważna jest dla nas możliwość wspierania się w codziennym życiu i umacniania w wierze. Tym obdarowujemy się nawzajem w naszej wspólnocie. A poza tym w miarę naszych możliwości pomagamy sobie w różnych codziennych sytuacjach . Pragniemy żywego Kościoła, więc staramy się nim być.

SPOTKANIA

W każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.30 jest spotkanie modlitewno-formacyjne
W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.30 spotykamy się na wspólnotowej Eucharystii w Sanktuarium, a po niej, na agapie w naszej salce 😉
Raz w miesiącu odbywają się również spotkania osób w ramach grup dzielenia.
Aktualny kalendarz wspólnoty znajdziejsz tu.

 Dodatkowo spotykamy się w ramach różnych inicjatyw, np. na scholi, kredkach lub spotkaniach dla mam.

Zapraszamy! 

Odpowiedzialni wspólnoty

Przez wiele lat odpowiedzialnymi wspólnoty byli Ola i Wojtek Werochowscy, a w latach 2018 – 2021,

Ania i Paweł Kozioł. Przez wszystkie te lata, wspólnota pięknie się rozrosła. Obecnie, liczy ok. 80 osób.

Od tego roku, wspólnotę poprowadzą Kasia z Szymkiem Laskowscy.

Opiekunem duchowym jest ojciec Waldemar Borzyszkowski SJ.

 

Email do odpowiedzialnych:

[email protected]